kac

 

 

Czym jest przysłowiowy kac ?

Myślę że spora część nie musi tego definiować 😉 Złe samopoczucie występujące kilka godzin po spożyciu nadmiernej ilości alkoholu spowodowane jest zmiana metabolizmu organizmu ponieważ jest wydalany praktycznie w całości w zmienionej postaci..Dzieje się tak w wyniku hipoglikemii, odwodnienia, zatrucia organizmu aldehydem octowym,a także niedobór glutaminy i wit. B12.  Ból głowy, pragnienie, światłowstręt, nadwrażliwość na hałas, nudności, biegunka, uczucie rozbicia, apatia, problemy z koncentracją, bezsenność, osłabienie, brak łaknienia lub nadmierny apetyt, dreszcze, potliwość, to tylko część z dolegliwości.

Jak temu zapobiec oto garść dobrych rad przed zbliżającym się sylwestrem :

 

 

 1. Zjedz posiłek przed piciem
  Zjedzenie dużej ilość białka oraz węglowodanów bogatych w błonnik, pomoże zrównoważyć poziom cukru we krwi oraz zwiększy magazynowanie glukozy.
 1. Zadbaj o przekąski, Spadek zawartości cukru we krwi przyczynia się do zwiększenia objawów kaca. Przekąska oparta o produkty o wysokim indeksie glikemicznym jak krakersy czy precle oraz warzywa takich jak marchew, które są bogate w węglowodany, pomogą uniknąć niskiego poziom cukru we krwi
 1. Nawadniaj się podczas nocy sylwestrowej. Woda z cytryna jest najlepszym rozwiązaniem, napij się przed snem
 1. Zjedz białkowe śniadanie
  Jajecznica wraz z pieczywem podniesie poziomu cukru we krwi i doda energii. Jaja są nie tylko są źródłem wysokobiałkowym ale zawierają również cysteinę – pomaga ona pozbyć się toksyn z organizmu.

Dodatkowo :

 • Witamina C i B
  Istnieją dowody na to, że preparaty witaminowe mają łagodny wpływ przy ostrym zatruciu alkoholem.

Udanej zabawy i wspaniałego Nowego Roku